Facebook INTECH KRAKÓW ROLETY Instagram INTECH KRAKÓW ROLETY Youtube INTECH KRAKÓW ROLETY

Intech Kraków - rolety, żaluzje, markizy, serwis | Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta 12 634 11 96, 12 633 73 19, info@intech.pl

Jak odpowiednio wybrać kolor markizy?

Menu

BEZPŁATNY POMIAR

Zamów teraz

markiza

Markizy są idealnym sposobem na uchronienie się przed promieniami słonecznymi, spędzając czas na tarasie czy balkonie. Obecnie wybór takich produktów jest naprawdę ogromny, a na rynku znaleźć można tkaniny w niemal dowolnym odcieniu. Jaki kolor markizy sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojej nieruchomości? Dowiedz się, czym kierować się podczas wyboru markizy.

Jasne odcienie markizy

Jasne tkaniny nie pochłaniają światła, dlatego nie nagrzewają się one zbyt szybko. W przypadku markiz taka zależność jest jednak mało ważna. Jasne kolory niekiedy bywają problematyczne. Materiał musi cechować się odpowiednio wysoką jakością wykonania, by mógł zachować swoje nasycenie na długi czas.

Jasne barwy znacznie łatwiej się brudzą. Jeśli markiza ma znaleźć się np. w miejscu, w którym rosną pylące wiosną drzewa, lepiej zdecydować się na ciemniejszy kolor. Zamiast bieli dobrym wyborem będą odcienie szarości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrezygnować z jednolitej tkaniny na rzecz tej pokrytej wzorami. Na takim materiale zabrudzenia będą mniej widoczne.

Ciemne markizy

W przypadku markiz dobrze sprawdzą się też ciemne odcienie. Takie materiały muszą cechować się jednak odpowiednim nasyceniem. Nie mogą blaknąć pod wpływem działania promieni słonecznych. Jeśli zależy Ci na ciemnej markizie, upewnij się, że producent oferuje gwarancję na samą tkaninę. Na takich odcieniach znacznie szybciej widać bowiem ewentualny negatywny wpływ słońca.

Kolor markizy a wygląd nieruchomości

Wielu osobom zależy na tym, by barwa markizy była dopasowana do stylistyki nieruchomości. Z tego powodu tak dużą popularnością cieszą się modele brązowe, szare czy beżowe. Pasują one do niemal każdego budynku. Wiele osób chce jednak przełamać stonowaną aranżację i postawić na kolorowe markizy. Obecnie na rynku znaleźć można takie produkty w niemal wszystkich kolorach tęczy. Ciekawym wyborem są modele w szerokie, wielobarwne pasy. Takie markizy bez wątpienia przyciągną wzrok wszystkich przechodniów i sąsiadów.