Facebook INTECH KRAKÓW ROLETY Instagram INTECH KRAKÓW ROLETY Youtube INTECH KRAKÓW ROLETY

Intech Kraków - rolety, żaluzje, markizy, serwis | Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta 12 634 11 96, 12 633 73 19, info@intech.pl

Jak działają rolety dzień noc?

Menu

BEZPŁATNY POMIAR

Zamów teraz

Jak działają rolety dzień noc?

Jak działają rolety dzień noc

Nie wiesz jak działają rolety dzień noc? Zapraszamy do lektury tekstu, w którym wyjaśniamy ich funkcjonowanie.

Coraz bardziej popularna i niezwykle praktyczna roleta dzień noc to propozycja wykorzystywana powszechnie w roli przesłony okiennej. Warto zainteresować się tego typu roletami, których funkcjonalność sprzyja zadowoleniu z użytkowania, a uniwersalna i klasyczna estetyka gwarantuje możliwość dopasowania do każdego niemal stylu wnętrzarskiego. Rolety dzień noc są eleganckie i gustowne, na czym jednak polega ich sekret i skąd płynie powszechnie doceniana funkcjonalność?

Sekret działania rolet dzień noc – kluczowe aspekty praktyczne

Fundamentem funkcjonalności omawianych rolet są specyficzne poziome pasy, zauważalne na materiale. Tkaniny, z jakich wykonane są rolety różnią się między sobą parametrami, dzięki czemu jedne z pasów przepuszczają promienie słoneczne, drugie natomiast hamują ich przepływ. Rolety dzień noc wyposażone są w sznurek, regulujący położenie pasów – dzięki temu intensywność światła można optymalizować, zgodnie z bieżącymi potrzebami i konkretnymi preferencjami.

Nazwa rolet dzień noc nawiązuje do funkcjonalności tych przesłon okiennych – w dzień umożliwiają one zmaksymalizowanie światła we wnętrzu, w nocy z kolei gwarantują poczucie intymności i pełną prywatność.

Jak działają rolety dzień noc

Rzeczywiste aspekty praktyczne użytkowania tych rolet opierają się na sposobności regulowania położenia wspomnianych pasów – w celu uzyskania zaciemnienia, wystarczy ustawić pasy w pozycji, w której będą nachodzić na siebie, dzięki czemu do wnętrza nie będą docierać niepożądane promienie słoneczne, zapewniona zostanie również maksymalna dyskrecja.

W dzień, gdy wymagany jest dostęp światła do pomieszczeń, pasy można rozsunąć zgodnie z własnymi preferencjami. Rolety dzień noc umożliwiają więc pełną kontrolę nad intensywnością promieni słonecznych, a co za tym idzie – nad temperaturą, panującą we wnętrzu.

Niezaprzeczalna estetyka rolet dzień noc

Nie sposób pominąć aspektów wizualnych, prezentowanych przez rolety – wpasują się one bowiem w każdy design, okazując się wyjątkowo oryginalną ozdobą pomieszczeń i elementem dekoracyjnym, przykuwającym wzrok. Dzięki estetyce rolet dzień noc, każde wnętrze zyskuje swoistego dopełnienia, co sprawia, że całość prezentuje się harmonijnie i kompletnie.

Biorąc pod uwagę kwestie wizualne, jak i funkcjonalne można uznać, że rolety dzień noc są łatwe w obsłudze, intuicyjne w użytkowaniu oraz pięknie komponują się w wielu stylach wnętrzarskich. Warto wobec tego uwzględnić je podczas projektowania aranżacji swoich pomieszczeń mieszkalnych.